На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Порядок

забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів,

дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, перелік таких засобів

(затверджений постановою КМУ від 05.04.2012 №321)

 

Цей Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настало внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

 

До технічних засобів реабілітації належать:

 • протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;
 • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (чохли, рукавиці, ліфи і т.п.);
 • засоби для пересування (інвалідні візки);
 • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (ходунки, милиці, палиці, підйомні присторої і т.п.);
 • меблі та оснащення (столи, ліжка, табурети і т.п.)
 • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією (магнітофони, диктофони, годинники, мобільні телефони).

  Інваліди та діти-інваліди забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації. Зазначеними засобами (крім засобів для пересування) забезпечуються також діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату.

 Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами.

Жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами для їх кріплення, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.

Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами. 

Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації діти-інваліди, позачергово - інваліди та жінки після мастектомії, з вродженими вадами молочних залоз у разі первинного протезування.

 

  Для взяття на облік до місцевого органу праці та соціального захисту населення подається:

 • заява про взяття на облік;
 • паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 16 років);
 • висновок МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів - висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до місцевих органів праці та соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;
 • індивідуальна програма (для інваліда та дитини-інваліда) або висновок ЛКК (для інших осіб, інвалідів, група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 року як безстрокова або строк дії якої не закінчився), містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
 • посвідчення про взяття на облік (для бездомних осіб);
 • копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копія сторінки паспорта громадянина України з відміткою про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для осіб, які через релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
 • довідка про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі дітей-інвалідів, віком до 16 років, та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних осіб);
 • посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги (для ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони);
 • працюючі інваліди, інші особи подають довідку з місця роботи.

Законний представник інваліда, дитини-інваліда, іншої особи подає документи, що підтверджують його особу та повноваження.

Діти-інваліди та діти віком до 18 років забезпечуються протезно-ортопедичними виробами у міру виростання, що підтверджується довідкою ЛКК про зміну антропометричних даних (за винятком ортопедичного взуття).

Діти-інваліди, антропометричні розміри яких не змінилися, забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на рік на вибір - зимовим або літнім. У разі зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою ЛКК, діти-інваліди забезпечуються ортопедичним взуттям у кількості не більше чотирьох пар на рік.

 

  Інваліди забезпечуються:

 • двома парами ортопедичного взуття на два роки;
 • за наявності довідки з місця роботи - двома парами такого взуття на рік та одним протезом на два роки.

Діти віком до 18 років забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на рік.

У разі забезпечення інвалідів ортопедичним взуттям додаткові ортези на стопу безоплатно не видаються.

У разі численних (два і більше) уражень верхніх та/або нижніх кінцівок протези та/або ортези видаються з розрахунку по одному виробу на кожну уражену кінцівку на рік.

У разі двосторонньої ампутації молочних залоз протези молочної залози видаються з розрахунку одна пара на рік, ліфи для їх кріплення - три одиниці на рік.

Направлення, видані органами праці та соціального захисту населення інвалідам, дітям-інвалідам, іншим особам з ампутаційними куксами, вродженими вадами типу ампутаційних кукс або вкорочення кінцівок, жінкам після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз, діють довічно.

З метою забезпечення технічними засобами реабілітації (крім засобів для пересування) інвалід, дитина-інвалід, дитина віком до 18 років або їх законний представник звертаються до місцевого органу праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем їх проживання, а також за місцем фактичного проживання, перебування для оформлення заявки на забезпечення технічними засобами реабілітації.

Інвалід, дитина-інвалід, дитина віком до 18 років або їх законний представник може замовити технічні засоби реабілітації на підприємстві, в сервісному центрі і місцевому органі праці та соціального захисту населення.

Інвалід, дитина-інвалід, дитина віком до 18 років або їх законний представник можуть за бажанням отримати технічний засіб реабілітації безпосередньо на підприємстві, в сервісному центрі або місцевому органі праці та соціального захисту населення.

 

Інваліди, діти-інваліди забезпечуються кріслами колісними таких видів:

 • універсальні - призначені для пересування у приміщенні та поза приміщенням;
 • дорожні - призначені для пересування по дорогах з твердим покриттям;
 • універсальні (крім спортивних) для осіб, які здатні до самообслуговування, потребують мінімального стороннього догляду, самостійно пересуваються на кріслі колісному значну частину часу та ведуть активний спосіб життя (навчаються, працюють, займаються спортом, залучені до громадської діяльності, активної реабілітації тощо) (активні інваліди та діти-інваліди) призначені для пересування в приміщенні та поза приміщенням, високоманеврені, із задніми привідними колесами та можливістю регулювання положення центру маси.

Інвалід, дитина-інвалід можуть бути забезпечені за вибором:

 • одним кріслом колісним з ручним приводом (дорожнім чи універсальним) строком на два роки;
 • одним кріслом колісним з електричним приводом (дорожнім чи універсальним) на строк, передбачений переліком;
 • двома кріслами колісними - дорожнім і універсальним (одне з яких з електричним приводом) на строк, передбачений переліком.

Активний інвалід чи дитина-інвалід може бути забезпечений за вибором:

 • одним кріслом колісним універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовим строком на два роки;
 • одним кріслом колісним універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів підвищеної функціональності та надійності строком на чотири роки;
 • двома кріслами колісними, одне з яких універсальне для активних інвалідів та дітей-інвалідів базове, друге - універсальне або дорожнє, строком на чотири роки кожне;
 • двома кріслами колісними універсальними для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовими строком на чотири роки кожне.

 

Інвалід, дитина-інвалід, інша особа мають право на безоплатний гарантійний та післягарантійний ремонт.

 

У разі смерті інваліда, дитини-інваліда, іншої особи виданий безоплатно технічний або інший засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, повертається місцевому органу праці та соціального захисту населення членами сім'ї померлого інваліда чи іншої особи.

 

 

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації

мешканцям Першотравневого району слід звертатись за адресою:

 вул.Руська, буд.183, каб.218, конт.тел. 57-16-59