На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Про зміни щодо термінів та умов сплати єдиного соціального внеску

 

 

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях повідомляє, що з 13.10.2012 набрав чинності Закон України від 18.09.2012 № 5292 - VI "Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" опублікований в газетах "Голос України" від 12.10.2012 № 192 та "Урядовий кур'єр " від 16.10.2012 № 188.

Цей Закон змінює терміни сплати єдиного соціального внеску для фізичних осіб - підприємців, членів їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю.

Фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, повинні будуть розраховуватись з органами Пенсійного фонду України за календарний рік до 10 лютого наступного року.

Ця норма не стосується фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Ці страхувальники сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою а також медичною, юридичною практикою в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями сплачують єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний рік до 01 травня наступного року.

Нагадуємо, що мінімальний страховий внесок у 2012 році становив у січні - березні: 372,33 грн., квітні - червні: 379,62 грн., липні - вересні: 382,39 грн., жовтні-листопаді: 387,95 грн., а в грудні становить: 393,50 грн. Разом за 2012 рік - 4572,42 грн.

Для полегшення проведення розрахунків з Фондом з 1 січня 2013 року запроваджується сплата єдиного внеску одним платіжним дорученням

16 жовтня 2012 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 5455-УІ «Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо сплати єдиного внеску», який набирає чинності з 1 січня 2013 року.

Хочеться нагадати, що на сьогодні в органах Пенсійного фонду України відкрито 88 рахунків для сплати єдиного внеску залежно від категорій платників та класів професійного ризику виробництва, визначених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Залежно від видів виплат, які нараховуються, один роботодавець нині формує від двох до семи платіжних документів.

Законом України № 5455-VІ встановлено нові пропорції розподілу єдиного внеску за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, що дасть можливість зменшити кількість платіжних документів, які формуються платником, і сплачувати нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним платіжним дорученням. Це відчутно спростить механізм розрахунків зі сплати єдиного внеску.

З метою реалізації Закону України № 5455-VІ органами Пенсійного фонду України з 1 січня 2013 року будуть відкриті нові рахунки в органах Державної казначейської служби для зарахування єдиного внеску.

 

Детальну інформацію можна отримати в управлінні Пенсійного фонду України в м. Чернівцях за адресою:

вул. Алма-Атинська, 9. м. Чернівці, т. 55-62-52

 

 

 

Інна Онацька,

начальник відділу обліку надходження платежів

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях