На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Загасили війну кров’ю серця живого

 

Щоденною увагою та турботою в Першотравневому районі м. Чернівці охоплена найбільш вшанована категорія громадян – ветерани Великої Вітчизняної війни. Влада дбає про ветеранів аби вони мали гідне життя, соціальний захист та повагу від молодого покоління, збереження історичної пам’яті тієї жахливої війни.

Голова Першотравневої районної у місті Чернівці ради Віктор Мельничук, начальник управління праці та соціального захисту населення ради Тетяна Світко та депутати ради традиційно зустрічаються з ветеранами району.

Зустрічі з ветеранами проводяться в різноманітних форматах: спільні з молоддю та ветеранами, лекції і бесіди, вечори музики та пісні зі спілкуванням за чаєм.

День Перемоги у Великій Вітчизняній війні – найшановніше свято нашого народу, день, в який ми висловлюємо свою вдячність та повагу тим, хто зі зброєю в руках виступив проти ворога, вистояв у німецькій окупації, працював в тилу, наближаючи світлий день Перемоги.

В такому розрізі відбулася дискусія «Людина і війна» на зустрічі з ветеранами війни за круглим столом в День Перемоги 9 травня.

20 вересня 2012 року голова ради Віктор Мельничук, заступник голови ради Наталія Ярмиста, начальника управління праці та соціального захисту населення Тетяна Світко зустрілися з учасниками бойових дій, які воювали в лавах партизанських загонів. Віктор Мельничук у вітальному слові віддав данину поваги колишнім партизанам Федору Андріанову та Степану Сухоменюку. За чашкою чаю ветерани поділилися з учасниками зібрання спогадами про легендарні бойові рейди, внаслідок яких було знищено тисячі німецьких солдат і офіцерів, підірвано залізничні мости і ешелони, розгромлено десятки ворожих гарнізонів.

З нагоди Дня людей похилого віку та Дня ветерана 12 довгожителів району, 9 з яких є учасниками Великої Вітчизняної війни привітали зі святом та вручили подарунки.

Вже стало традицією в районі вітати з Днем народження ветеранів війни, яким виповнюються круглі дати.

Запам’ятається всім тепла зустріч напередодні відзначення 68 річниці визволення України від фашистських загарбників 24 жовтня 2012 року, яка відбулася в ЗОШ №16. Ветеранів привітали Віктор Мельничук, депутати районної в місті ради Марія Кірілеско та Сергій Білоус. В подарунок ветеранам у виконанні школярів прозвучали пісні воєнних років, запальний танок «Яблучко». Було багато сюрпризів та подарунків.

Ми за збереження історичної пам’яті через людей, які були свідками воєнних подій 1941-1945 років – це малолітні в’язні гетто і трудових таборів, учасники бойових дій, учасники трудового фронту.

Члени первинних ветеранських організацій району з дітьми-волонтерами шкіл працювали над увіковіченням спогадів про війну – створили Книгу пам’яті. Спогади, фотографії, текстовий матеріал вражають розмаїттям людських доль, подій-подвигів.

Під час усіх цих зустрічей було перегорнуто сторінки спогадів з всіма присутніми.

Дуже важливо, що молоде покоління дізнається про війну з першоджерела, а ветеранам важливо розповісти те, що вони пережили.

 

Є на рідній землі

Обеліск із граніту,

Вічна пам’ять землі,

Що сльозами умита.

Ніжно гладить твердинь

Ненька в чорній знемозі

- Я тебе, любий син,

Віддала Перемозі.

 

Працівниками виконавчих органів Першотравневої районної в місті ради впорядковуються пам’ятники і обеліски захисникам Вітчизни, меморіали, братські могили та одинокі поховання загиблих в роки Великої Вітчизняної війни, які знаходяться на території міського комунального підприємства історико-культурний заповідник «Кладовище по вул. Зеленій». Біля Меморіалу Слави та Вічного вогню проводяться мітинги з покладанням вінків і квітів.