На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

До уваги пенсіонерів Чорнобильців

 

Чорнобильська катастрофа залишила по собі дуже великий слід. І до тепер відгукується на простих громадянах, які поклали своє здоров’я приймаючи участь у ліквідації наслідків цієї жахливої аварії.    

Для захисту прав та інтересів таких громадян було прийнято Закон України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В управлінні Пенсійного фонду України в м. Чернівцях перебуває на обліку досить велика кількість осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Розмір пенсії зазначених осіб, залежить від заробітної плати, одержаної за період (періоди) роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до пункту 17 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, довідки про заробітну плату видаються на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою, організацією, де працювала особа.

Таким чином, підставою для призначення (перерахунку) пенсії являється довідка, видана установою, організацією, підприємством, де працювала особа, а підставою для проведення розрахунку заробітної плати за період в зоні відчуження являються первинні документи про нараховану заробітну плату, періоду та фактичної тривалості робочого дня і місця її виконання.

На жаль, довідку про заробітну плату, яку нараховували та виплачували за участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження,  отримати не завжди можливо. Більшість підприємств на сьогоднішній день ліквідовані, а документи не збереглися.

Саме з метою захисту прав громадян на отримання гідної пенсії, Уряд завжди шукає шляхи вирішення проблем, які постають перед простими громадянами нашої країни.

Так, 04 жовтня 2012 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року № 886, якою затверджено Типове положення про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках. Доручено Міністерству соціальної політики України у місячний строк утворити комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках. Такі ж регіональні комісії повинні створити Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Ці комісії розглядатимуть письмові заяви громадян України з числа інвалідів (категорія 1) та осіб, які втратили годувальника, внаслідок Чорнобильської катастрофи про видачу довідки про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках, у разі, коли підприємство, установу або організацію ліквідовано без правонаступника.

До заяви повинні додаватися такі копії:

  • перереєстрованого посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), та вкладки до посвідчення (з пред'явленням оригіналів);
  • архівної довідки про відсутність документів щодо оплати праці за ліквідованим підприємством, установою, організацією;
  • особового рахунка, розрахунково-платіжної відомості, табуляграми з планом рахунків (розшифрованими кодами) або довідки підприємства про фактично виплачену у 1986 – 1990 роках заробітну плату в зоні відчуження, у тому числі за її складовими, із зазначенням суми та дати виплати (за наявності);
  • довідки про періоди несення служби (виконання робіт), виданої військовою частиною (підприємством) або Галузевим державним архівом Міноборони, довідки Галузевого державного архіву CБУ, довідки інших архівних установ та архівів територіальних органів центральних органів виконавчої влади, Міністерства оборони Російської Федерації, витягу із журналу обліку виїздів у зону відчуження, в яких зазначаються дні виїзду на об'єкти (в населені пункти) зони відчуження;
  • документа, що підтверджує факт виконання робіт у зонах небезпеки зони відчуження, на об'єктах, місцевостях (населених пунктах) у 1986 – 1990 роках, визначених рішеннями Урядової комісії з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (за наявності);
  • колективного договору або положення про оплату праці, що були чинними на підприємстві, в установі чи організації у відповідний період, інших документів про умови та режим роботи підприємства та заявника (із зазначенням змін, підсумованого обліку робочого часу та облікового періоду – місяць, квартал тощо), наказів по підприємству, інших документів заявника; табеля обліку робочого часу заявника в зоні відчуження або шляхового листа (за наявності), що засвідчені печаткою підприємства, у складі якого виконувалися роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якому зазначено час, фактично відпрацьований у зоні відчуження заявником.

За результатами опрацювання поданих заявником заяви та документів комісія у місячний строк прийматиме рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробіток або про відмову у видачі довідки.

У разі прийняття комісією рішення про достатність підстав для видачі довідки протягом п'яти робочих днів після прийняття такого рішення органом, яким утворена комісія, видаватиметься довідка про заробіток. Ця довідка буде підставою для розгляду  органами Пенсійного фонду питання проведення перерахунку пенсії.

 

 

Ірина Зварич,
начальник відділу пенсійного забезпечення №1
управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях