На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Добровільне страхування вигідне підприємцям!!!

 

Сьогодні дедалі більше підприємців переконується, що добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування вигідна насамперед їм самим. Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» дає можливість приватним підприємцям додатково укласти договори про добровільну участь у пенсійному страхуванні та страхуванні на випадок безробіття. А саме з січня 2011 року усі приватні підприємці можуть укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності й витратами, зумовленими похованням,  страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Розмір та відсоток сплати єдиного соціального внеску залежить від вибору виду соціального страхування.

Фізична особа-підприємець, яка сплачує єдиний податок та має бажання долучитися до страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності й витратами, зумовленими похованням, сплачує внесок в розмірі 36,6% від суми, який визначає самостійно. Цей внесок не може бути меншим за мінімальний розмір заробітної плати на момент підписання договору. За участі такої особи в страхуванні від нещасного випадку на виробництві та про­фесійного захворювання, що спричинили втрату працездатності, розмір єдиного внеску становитиме 36,21% від суми, яку платник знову ж таки визначає самостійно.

Платник може сплачувати внески на всі види загальнообов'язкового державного соціального страхування (пенсійне, на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на ви­робництві та професійного за­хворювання, які спричинили втрату працездатності), розмір якого становитиме 38,11% від довільної суми, яку вказує самостійно. В усіх трьох випадках сума, з якої платник бажає сплачувати страхові внес­ки, не може бути більшою за граничну встановлену сума з якої платник бажає сплачувати бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом, а сума платежу не може бути меншою за розмір мінімального страхо­вого внеску.

Фізична особа — підприємець який перебуває на загальній системі оподаткування, при укладанні договору про добровільну участь, сплачує соціальний внесок в розмірі 36,6%, 36,21% та 38,11% від суми доходу (прибутку), отриманого внаслідок своєї діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. В цьому випадку сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Підприємці, які уклали договори про добровільну участь мають певні переваги:  право на матеріальне забезпечення у разі тимчасової втрати працездатності, що особливо важливо для жінок, які тимчасово припиняють підприємницьку діяльність у зв'язку з вагітністю та пологами, а також мають малих дітей, виплату лікарняних, отримання путівок на санаторно-курортне лікування, виплати відшкодування на випадок нещасного ви­падку на виробництві або професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності.

Особи, які мають бажання взяти участь у добровільному страхуванні можуть звернутись із заявою до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання, де протягом 30 календарних днів із дня отримання заяви, укладається договір про добровільну участь, термін якого обумовлюється у договорі і не може бути меншим ніж один рік.

 

Усю необхідну інформацію можна отримати на сайті http://pfu.cv.ua або звернувшись до управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях.

Адреса: м. Чернівці, вул. Алма-Атинська, 9, кабінет №3, тел. 55-62-52.

 

Марта Гергеліжіу,
головний спеціаліст відділу
обліку надходження платежів
управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях