На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Розстрочка заборгованості - умова для покращення фінансової спроможності  платників

 

Запорукою своєчасної виплати пенсій та допомог чернівчанам є забезпечення повного і своєчасного надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду. На сьогоднішній день у багатьох платників існують проблеми щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та мають заборгованість зі сплати страхових внесків.

22.05.2012 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 4814-VI „Про внесення змін до розділу VIII ”Прикінцеві та перехідні положення” Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо стимулювання сплати поточних платежів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та погашення заборгованості до Пенсійного фонду України, яким передбачається розстрочення сум заборгованості зі сплати страхових внесків, як для юридичних так і для фізичних осіб, за умови, що на день подання заяви у платника немає заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Платники мають право розстрочити суму заборгованості терміном на 24 календарних місяці, починаючи з місяця подання заяви.

Законом створені умови для покращення фінансової спроможності платників і поступового виходу з кризової ситуації за допомогою списання боргів у вигляді штрафних санкцій та пені, що забезпечить соціальні гарантії працюючих осіб.

У разі належного виконання договору розстрочки, управлінням Пенсійного фонду України протягом 10 робочих днів з дня виконання умов договору про розстрочення, здійснюються звірення сум несплачених штрафів і пені та підписується акт звірення з платниками, а наявні суми штрафів та пені підлягають списанню. Керівники підприємств та організацій, які мають заборгованість по платежах до Пенсійного фонду, та які зволікають або відмовляються від укладання договору розстрочення сум, позбавляють своїх працівників права на своєчасне зарахування  трудового стажу та отримання в подальшому пенсій.

Платники, які ще не встигли відчути переваги Закону по розстроченню сум заборгованості, можуть подати заяву та заключити договір розстрочки звернувшись до управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях за адресою: вул. Алма-Атинська, 9 до 12 грудня 2012 року. Потрібно поспішити, бо часу залишилось уже не так багато.

 

Оксана Соколовська,
головний спеціаліст відділу
обліку надходження платежів
управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях