На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Про заборгованість по внесках

 

Найкращим соціальним захистом для людини є забезпеченість її роботою та гідною заробітною платою. Обов’язковою умовою забезпечення соціальних гарантій працівників є своєчасна сплата роботодавцем внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Без сплати страхових внесків роботодавцем працівник не зможе отримати допомогу по тимчасовій втраті працездатності, період несплачених внесків не зарахується до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Несплата обов’язкових платежів до Пенсійного фонду  порушує законні права громадян – найманих працівників. Крім того, неплатежі до Пенсійного фонду негативно впливають на фінансове положення підприємств – боржників, оскільки у разі несвоєчасної або в неповному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а посадові особи винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть адміністративну, цивільно–правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Окремо хотілось би звернути увагу платників на необхідність більш відповідального  підходу  до заповнення реквізитів платіжних документів на перерахування єдиного внеску в залежності від класів професійного ризику та видів виплат на які нараховується єдиний внесок. Перерахування коштів на невідповідні рахунки платниками міста також буває причиною виникнення заборгованості. В управлінні постійно проводиться роз'яснювальна робота щодо рахунків, класів ризику, необхідності звірення рахунків в банківських установах по платіжним документам. Перелік рахунків надається платникам в електронному, паперовому виглядах, а також направлений установам банків. Тим не менш випадки перерахування на невідповідні рахунки чи то з вини платника чи то з вини банків є непоодинокими.

Управлінням Фонду України в м. Чернівцях здійснюються всі можливі заходи впливу на керівників підприємств - боржників, питання погашення боргу знаходиться на постійному контролі у керівництва управління. На погашення боргу, що виник на 01.01.2012 за січень – липень 2012 року надійшло 1473,3 тис. грн. Але достукатися до байдужих керівників підприємств, примусити  їх подбати про соціальний захист своїх працівників іноді буває досить важко. Незважаючи на проведені управлінням заходи, сума заборгованості до Пенсійного фонду України в м. Чернівцях залишається значною. Так, на станом на 27 серпня  поточного року сумарна заборгованість по внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за оперативними даними становить 9022,67 тис. грн. А все це через відсутність правової культури деяких керівників, які нехтують вимогами нормативно-правових документів, що регулюють соціальне законодавство. До переліку боржників потрапили такі підприємства м. Чернівці, які мають найбільшу заборгованість:

  • ДП ДГ "Центральне" - борг  1507,64 тис. грн. (по ЄСВ – 571,79 тис. грн.), керівник Новіцький З. М.;
  • ЧМОЗ Металообробний завод України – борг  973,25 тис. грн. (по ЄСВ –335,53тис.грн.), керівник Білик Р.М.;
  • КП "Рембудмонтаж» - борг по ЄСВ 37,59 тис. грн., керівник Чікурлій О.С.;
  • КП «Чернівцішляхбуд» - борг 84,77 тис. грн. (по ЄСВ – 67,3 тис. грн.), керівник Поліброда М.В.;
  • ТОВ «Букел» - борг по ЄСВ 163,5 тис. грн., керівник Волощук М.К.;
  • ТОВ "БФБ" - борг по ЄСВ  46,99 тис. грн., керівник Гармасій Т.О.

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях звертається до керівників підприємств – боржників віднайти можливість та погасити заборгованість з платежів до Пенсійного фонду, тим самим забезпечити конституційні права як найманим працівникам підприємств, так і сьогоднішнім пенсіонерам.

 

 

Кароліна Паскар,
головний спеціаліст відділу обліку
надходження платежів
управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях