На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Про поетапне підвищення пенсій для військовослужбовців

 

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 1 липня 2012 року встановлені підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей) у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 згаданого закону.

Збільшення основних розмірів пенсій здійснюється в три етапи. З 1 липня 2012 року у розмірі 11%, з 1 вересня – до 23%, а вже з січня 2013 року зростання відбудеться більш ніж на третину.

Отже, на сьогодні відбулось підвищення на 11 % основних розмірів пенсій, тобто обчислених із грошового забезпечення, без урахування надбавок, підвищень, доплат, додаткових пенсій, сум індексації тощо.

Передумовою перерахунку стало те, що протягом останніх років виникла диспропорція в розмірах пенсій залежно від часу звільнення з військової служби. З двох колишніх військовослужбовців, що пішли зі служби з однакових посад, з однаковими званням та вислугою, але в різний час, той, що звільнився пізніше, як правило, мав більшу пенсію. Це пов’язане із тим, що з кожним роком відбувається підвищення грошового забезпечення, однак зростають при цьому лише додаткові види грошового забезпечення (здебільшого, премії) на підставі рішень силових міністерств та відомств, що не тягне за собою підвищення рівня пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців. З метою виправлення такого дисбалансу, осучаснення пенсій, на виконання соціальних ініціатив Президента, Урядом ухвалено постанову від 23.04.2012 № 355.