На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

04.08.2015   Управління праці та соціального захисту населення інформує

Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015р. №475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» внесено зміни до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р.
№ 848 (зі змінами), далі – Положення.

Вказаними змінами:

врегульоване питання надання субсидій фізичним особам – підприємцям:

- для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць;

- для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, – двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб;

- для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, – трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

– визначено порядок призначення субсидії у разі смерті уповноваженого власника (співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок до встановлення права власності на житло

До встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника (співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, субсидія призначається одній із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника житлового приміщення (будинку) зареєстрована в ньому, а у разі, коли зареєстровані тільки недієздатні особи, – одному з їх опікунів на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або утвореної ними комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

- змінено порядок призначення субсидії з урахуванням зареєстрованих осіб, які фактично проживають у житловому приміщенні.

У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають на підставі рішень комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

На підставі рішень комісій підприємства – виробники/виконавці житлово-комунальних послуг знімають нарахування з осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку);

Крім того:

- надано право управлінням соціального захисту, якщо у встановлений
5-денний термін вони не отримали необхідну інформацію від органів влади, призначати субсидію на ту кількість зареєстрованих осіб, яка вказана самим громадянином в декларації.

- якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, надання субсидії припиняється  з місяця, в якому виявлено порушення;

Звертаємо увагу, що повернення суми субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру, у подвійному розмірі  за вимогою органу, що призначив субсидію, виключено.

Постановою затверджено нову форму Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, в якій громадянам не потрібно вказувати дані про розмір їхніх доходів, вони лише зазначають вид отримуваного ними доходу і джерело (установу, підприємство чи організацію), з якого отримані кошти.

До 1 вересня кожна родина повторно має отримати через «Укрпошту» бланки заяви і  оновленої декларації, які слід подавати для оформлення житлової субсидії. Разом з тим, можна використовувати і чинні на сьогодні бланки цих документів.
 

04.08.2015   Управління праці та соціального захисту населення інформує

Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015р. №475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» внесено зміни до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р.
№ 848 (зі змінами), далі – Положення.

Вказаними змінами:

- виключено норму щодо відмови у призначення субсидії, у разі,

якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).

- змінено порядок обчислення сукупного доходу для призначення субсидії.

Для призначення субсидії сукупний дохід сім’ї обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами у порядку, визначеному пунктом 13 Положення, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» .

- визначено додаткові види доходів, які не включаються до сукупного доходу сім’ї  при призначенні субсидії

До сукупного доходу не враховуються: сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

- змінено порядок врахування сукупного доходу за бажанням громадянина

За  бажанням  громадян  субсидія  для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних   послуг   призначається   на  основі середньомісячного  (за  три  місяці,  що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу осіб, після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений   період   за  формами,  затвердженими  Мінсоцполітики.

Розмір  пенсійної  виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

- змінено порядок визначення сукупного доходу громадян, яким призначено пенсію вперше або якщо вони залишили роботу в період, за який враховуються  доход

Для  обчислення  доходу непрацюючих громадян, яким призначено пенсію вперше або якщо вони залишили роботу в період, за який враховуються  доходи,  і  не мають інших доходів, крім пенсії та доходів від особистого селянського господарства, в сукупному доході пенсіонера враховується  розмір призначеної щомісячної пенсії.


 

29.07.2015   Управління Пенсійного фонду в м. Чернівцях інформує:

Про підсумки роботи управління Пенсійного фонду України

в м. Чернівцях за 6 місяців 2015 року

 

Важливим питанням нинішнього етапу реформування пенсійної системи є якісне надання адміністративних послуг громадянам.

Серед основних пріоритетів роботи управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях залишається підвищення якості обслуговування громадян міста. Зокрема зменшення необхідності їх відвідування та часу обслуговування, завчасного, доступного та зрозумілого інформування громадян про зміни у пенсійному законодавстві, їх права та обов’язки.

Станом на 01.07.2015 в управлінні на обліку перебуває 57393 пенсіонерів, з них 14938 працюючих. Середній розмір пенсії по місту станом на 01.07.2015 складає 1520,93 грн. Виплата пенсій проводиться своєчасно та в повному обсязі.

Самозабезпечення власними коштами складає 117,9% проти 114,6% за аналогічний період минулого року.

За січень-червень 2015 року прийнято 1279 заяв на призначення та 4341 заяви на перерахунок пенсій.

Докладніше>>
 

24.07.2015   Оголошення

Львівський інститут менеджменту 

Пропонує інноваційну програму підготовки магістрів за спеціальністю «Менеджмент організацій і адміністрування»спеціалізації «Менеджмент нерухомості», «Фінансовий менеджмент проектів і програм», «Організація управління проектами і програмами» більш детальніше про навчання.
 

22.07.2015   Шановні працівники торгівлі та громадського харчування!

Від щирого серця вітаю всіх працівників торгівельної галузі міста з професійним святом – Днем працівників торгівлі та громадського харчування!

Ви представники однієї з наймасовіших професій в Україні. Ваша професія - це не просто вміння продати товар або послугу, це, перш за все, спілкування з людьми.  

Торгівля була і є дзеркалом економіки, а тому на вас покладені відповідальні, серйозні завдання з поліпшення економічного благополуччя кожної родини.

Впевнений, що ви і надалі сприятимете зміцненню економічного потенціалу нашого краю, підвищенню рівня обслуговування населення та насиченню споживчого ринку високоякісними товарами.

Тож вітаючи з професійним святом бажаю всім працівникам торгівлі здоров’я і життєвої наснаги, благополуччя і достатку, родинного тепла, привітних покупців, економічної стабільності та процвітання!

 

     З повагою

     Заступник голови Першотравневої районної

     у місті Чернівці ради               Сергій Обшанський