На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

07.02.2016   Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях повідомляє

Репетиторів, ведучих весіль, нянь та інших фрілансерів запрошує податкова

Платники податку, які отримують доходи від громадян, які не є податковими агентами, зобов’язані  до 1 травня задекларувати свої доходи та сплатити податки.

Найчастіше неоподатковувані доходи отримують репетитори, ведучі весіль та інших свят, няні, прибиральниці та інші фрілансери.

Як розповіла начальник відділу адміністрування доходів і зборів самозайнятих осіб ДПІ у м. Чернівцях Оксана Крамар громадяни, які у 2015 році не були зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, але надавали репетиторські послуги фізичним особам, організовували свята, наглядали за дітьми, надавали клінінгові послуги тощо, повинні задекларувати свої доходи. А відтак, нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15 % або 20 % залежно від розміру доходу, а також військовий збір за ставкою 1,5%.

Як відомо, ще давньогрецький оратор Лісій брав немалі гроші за надання уроків із красномовства. Не гребували підробітками Франко, Чехов і Лєсков. І сьогодні чимало пропозицій підзаробити для освідчених і талановитих людей, які, на жаль, не завжди діляться частиною своїх прибутків із державою.

«Якщо декларація самостійно не  подана платником податків, контролюючим органом будуть вживатися контрольно-перевірочні заходи і самостійно буде визначатися сума податку, яка підлягає сплаті, але уже із нарахуванням штрафних санкцій у розмірі 25% від суми не сплаченого податку. Якщо ж доходи задекларовано, а податок не сплачено, то при затримці до 30 календарних днів штрафна санкція  складає 10 відсотків суми податкового боргу;  а при затримці більше 30 календарних днів,  - вже 20 відсотків. Крім того, передбачено ще й адміністративну відповідальність,- нагадала посадовець

Декларацію можна подати особисто, або через уповноважену особу; відправити поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; передати засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях запрошує усіх чернівчан своєчасно задекларувати свої доходи! Чекаємо на декларантів у Центрі обслуговування платників за адресою: Героїв Майдану, 200-А.
 

06.02.2016   Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях повідомляє

Як декларувати іноземні доходи

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує: якщо громадянин отримав доходи за межами України, то він зобов’язаний подати річну податкову декларацію, задекларувати дохід та сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня, крім випадків, передбачених розділом ІV Податкового кодексу. Відтак фізична особа зобов’язана самостійно, до 1 серпня, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в декларації.

Податковий кодекс дає визначення доходу, отриманого резидентами із джерел за межами України, – у тому числі від будь-яких видів їхньої діяльності за межами митної території нашої країни, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів. Це стосується і доходів від продажу майна, розташованого за межами України, доходів від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інших доходів від будь-яких видів діяльності за межами митної території України.

Платник податку може зменшити суму річного податку на доходи фізичних осіб на суму податку, яка була сплачена за кордоном, у разі якщо це передбачено міжнародним договором про уникнення подвійного оподаткування, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Для отримання права на зарахування сплачених податків громадянин повинен надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Варто взяти до уваги, що відповідно до податкового законодавства, під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривнях за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів. Особою, відповідальною за сплату (перерахування) до бюджету податку з іноземних доходів, є платник податку. Також, у разі неподання в установлений строк податкової декларації такий платник несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами України.

У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 ПКУ (про усунення подвійного оподаткування), такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, що настає за звітним.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно; поштові податки; податки на реалізацію (продаж); інші непрямі податки незалежно від того, належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Отже, фізична особа-резидент, у разі отримання у 2015 році будь-яких доходів з джерел за межами України зобов’язана до 1 травня 2016 року подати податкову декларацію про майновий стан та доходи і сплатити до 1 серпня поточного року податок на доходи фізичних осіб за ставками 15 (20)% (залежно від бази оподаткування) та військовий збір за ставкою 1,5%.

Порядок оподаткування іноземних доходів регламентується п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України.
 

05.02.2016   Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях повідомляє

Минулого року чернівецькі платники повернули 22,5 млн. грн. податкових боргів

Упродовж 2015-го року чернівецькі боржники повернули бюджету 22,5 млн. грн. (до державної скарбниці – 10,5 млн. грн., до місцевого – 12,0 млн. грн.), що на 4,6 млн. грн. більше аніж попереднього року.

Крім діалогу з кожним платником, який намагався розрахуватися із державою, чернівецькі фіскали використали цілий арсенал методів.

Так, минулого року юрособам – боржникам було направлено 625 податкових вимог, 195 інкасових вимог на стягнення коштів з розрахункових рахунків підприємств – боржників, у податкову заставу описано майнові активи 13-ти підприємств  на загальну суму – понад 7,0 млн. грн., для ініціювання погашення боргу у судовому порядку  передано 67 матеріалів на суму 60,0 млн. грн. Одним із джерел погашення податкової недоїмки є і реалізація майна, яке знаходиться у податковій заставі. Від реалізації безхазяйного майна бюджет отримав 360,0 тис. грн.

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях закликає чернівецьких підприємців своєчасно та в повному обсязі розраховуватись із бюджетом, щоб ніколи не потрапляти до лав податкових боржників.
 

05.02.2016   Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях повідомляє

Про можливості Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України                                                             

Для покращання якості та оперативності обслуговування громадян, впровадження технологій електронного урядування в соціальній сфері Пенсійний фонд України розробив Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.  Він дає можливість не лише ознайомитися із загальною інформацією, що стосується діяльності Фонду. Громадяни, які в нас зареєструвалися, можуть через Веб-портал звертатися до фахівців Пенсійного фонду. Це доступна форма консультацій для будь-якої зацікавленої особи.

 Отже, для реєстрації у якості користувача Веб-порталу ПФУ Вам необхідно відвідати управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях і написати відповідну заяву.

Більш детальну інформацію про можливості Інтернет – ресурсу та порядок реєстрації жителі міста можуть отримати, звернувшись у відділ обслуговування громадян управління за адресою: вул. Головна, 205, т.  7-45-31, адреса Скайп – зв'язку: edune_vikno.

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях
 

04.02.2016   Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях повідомляє

У січні чернівчани сплатили більше 100 млн. грн. податків

Упродовж січня цього року платники податків м. Чернівців сплатили до зведеного бюджету 109,8 млн. грн. податків, що на 35,5 млн. грн., або на третину більше, аніж минулого року. До державної скарбниці чернівчани перерахували 48,2 млн. грн., а до  місцевого бюджету надходження склали – 61,6 млн. грн.

У січні цього року відшкодовано з бюджету 9,1 млн. грн. податку на додану вартість, що удвічі більше, ніж у січні 2014-го року.

Головними складовими податкових надходжень до бюджету є надходження податку на додану  вартість – 21,9 млн. грн.; податок на доходи фізичних осіб – 44,7  млн. грн., плата за землю – 7,0 млн. грн., акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів -4,1 млн. грн.

За підсумками січня платники єдиного податку - юридичні  та фізичні особи сплатили до бюджету 8,3 млн. грн., що на 2,2 млн. грн. більше, ніж у попередньому році.

З початку року чернівчани перерахували до держбюджету 4,0 млн. грн. військового збору та 2,5 млн. грн. податку з пасивних доходів.