На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
 
На головну сторінку

ПЕНСІОНЕРАМ - ПРО ПЕРЕПЛАТУ ПЕНСІЙ

Як показує практика, працівникам управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях часто доводиться приймати розпорядження про зміну розміру пенсії, як в сторону збільшення, так і в сторону зменшення, не рідко з фіксуванням переплат пенсій.

Серед основних причин переплат:

- надання недостовірних даних пенсіонерами, підприємствами, установами, організаціями;

- неповідомлення пенсіонерами про працевлаштування або реєстрацію підприємницької діяльності;

- неповідомлення про зміни в складі сім'ї та інше.

Детальніше необхідно зупинитися на факті працевлаштування пенсіонера, і на тому, як це впливає на розмір пенсії.

Пенсійні виплати призначаються і виплачуються як працюючим, так і непрацюючим громадянам, однак, індексація пенсії, виплата деяких видів доплат, а з жовтня 2011 року і перерахунки пенсій у зв'язку з збільшенням прожиткового мінімуму, проводяться тільки непрацюючим пенсіонерам.

Неповідомлення управління Пенсійного фонду про факт працевлаштування призводить до  переплати пенсії.

Звісно, факт працевлаштування буде виявлений в обов'язковому порядку - питання тільки часу. Адже роботодавці щомісячно подають до територіальних органів Міністерства доходів і зборів звітність про суми нарахованої кожному працівникові заробітної плати. Після чого звіти надходять до Пенсійного фонду та в центральному сховищі баз даних, на рівні Пенсійного фонду України, відбувається відповідна перевірка.

Реєстри виявлених в результаті перевірки працюючих пенсіонерів повертаються для відпрацювання в територіальні управління Пенсійного фонду. В подальшому, документально встановивши факт працевлаштування, приймається рішення про зміну розміру пенсії і утримання переплати.

Тобто, пенсіонерові, який не повідомив про працевлаштування, після виявлення органом Пенсійного фонду факту роботи, буде перераховано пенсію в розмірі, передбаченому законодавством для працюючих громадян. Після чого, проводяться утримання з пенсії до повного погашення суми переплати  відповідно до ст.50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Щоб уникнути таких ситуацій пенсіонери повинні своєчасно повідомляти управління Фонду  про факт працевлаштування.

Окремо необхідно зауважити, що фізична особа-підприємець відноситься до категорії працевлаштованих осіб, до моменту виключення її з Єдиного державного реєстру, незалежно від того здійснює вона підприємницьку діяльність, чи ні.

Відповідальне ставлення до свого обов’язку убереже Вас від неприємних клопотів по поверненню отриманих коштів.

Також необхідно звернути увагу на те, що інформувати необхідно, як про працевлаштування, так і про звільнення (закриття підприємницької діяльності), оскільки, після розгляду такої заяви територіальним управлінням приймається рішення по проведенню виплат і перерахунків. Залежно від обставин збільшення пенсії можуть бути значними.

Отже, щоб уникнути небажаних утримань пенсійних виплат, наполегливо рекомендуємо своєчасно звертатися з відповідними документами  до управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях.

Катерина Лакуста, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях