На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
 
На головну сторінку

29.02.2016   Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях повідомляє

Систему електронного адміністрування акцизу обговорювали з платниками

Оскільки система електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП) запроваджується з 1 березня 2016 року, працівники фіскального відомства вирішили поспілкуватися на цю тему із платниками м. Чернівців.

Фахівці розповіли, що юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального (далі – платники податку) до початку здійснення реалізації пального.

Для реєстрації платником податку до початку здійснення реалізації пального необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301 (далі – Заява).

Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Електронні формати Заяви та інших документів в рамках СЕАРП розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення /Реєстр електронних форм податкових документів.

Заява може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія). Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування заяви в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Підтвердженням про отримання контролюючим органом Заяви є перша квитанція (квитанція про доставку). Після автоматичної обробки Заяви  платнику не пізніше наступного робочого дня направляється друга квитанція.

Особа, яка зареєстрована платником податку може направити до ДФС засобами електронного зв'язку в електронному вигляді запит для отримання витягу із Реєстру платників за формою J(F)1302501 (далі – Запит).

Не пізніше наступного робочого дня після отримання запиту ДФС направляє особі засобами електронного зв'язку в електронному вигляді витяг із Реєстру платників. Витяг є дійсним до внесення відповідних змін до Реєстру платників.

Також переглянути інформацію з Реєстру платників можливо в оновленому «Електронному кабінеті платника» (відкрита та закрита частини/Інформація з Реєстрів ДФС/Реєстр  платників акцизного податку).

Інформація про реквізити відкритого електронного рахунка  ДФС буде надіслано платнику податку не пізніше операційного дня, що настає за днем його відкриття у вигляді повідомлення.

Як зазначив перший заступник начальника Чернівецької ОДПІ Вадим Комов, платники податків можуть розраховувати не лише на методологічну, а й на практичну допомогу фахівців відомства. Упродовж березня триватиме перехідний період до повноцінного електронного адміністрування, що дасть можливість узгодити та з’ясувати усі проблемні питання.

У разі виникнення питань, пов’язаних із запровадженням СЕАРП платники також можуть звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007.  Інформація  надається  щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.
 

29.02.2016   Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях повідомляє

Про зміни в пенсійному законодавстві з 1 січня 2016 року.

Інтерв'ю з Михайлом Романівим, начальником головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області                                                         

 

Шановний Михайле Васильовичу, багатьох наших читачів цікавить, які зміни відбулися або ще відбудуться в пенсійному забезпеченні цього року?

На Буковині проживає близько 233 тис. пенсіонерів. Щодня до пенсійної служби звертається чимало мешканців краю з питаннями про те, які зміни слід очікувати в пенсійному забезпеченні у 2016 році. Відтак важливо зупинитися на окремих нормах пенсійного законодавства, які зазнали змін порівняно з минулим роком.

По-перше, Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачено двоетапне підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: з травня – до розміру 1130 грн. і з грудня – до 1208 грн. Слід нагадати, що з вересня 2015 року цей мінімум встановлено на рівні      1074 грн. Таким чином, протягом поточного року відбудеться його зростання на 12,5%. А це означає, що автоматизованим шляхом будуть перераховані всі складові пенсійних виплат, залежні від цієї величини, з урахуванням індивідуальних показників, що застосовуються при обчисленні тієї чи іншої пенсії. Наприклад, із зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, перераховується, зокрема, встановлена до пенсії доплата до розміру мінімальної пенсії, доплата за понаднормовий стаж для тих, чий основний розмір пенсій більший мінімального, підвищення ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань та членам їх сімей, пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо. Тому не варто ототожнювати величину зростання прожиткового мінімуму з величиною збільшення розмірів пенсійних виплат після проведених  перерахунків.

Докладніше>>
 

29.02.2016   Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях повідомляє

Соціальна небезпека нелегальної зайнятості

Ні для кого не секрет, що значна частина працездатного населення області працює нелегально, як за кордоном, так і на території області (України).

Понад 15% населення області у віці від 15 до 60 років не задіяні у жодній сфері економічної діяльності та не перебувають на обліку в міських чи районних центрах зайнятості Чернівецької області.

У Чернівецькій області, як в регіоні з несприятливою ситуацією на ринку праці (з причин відсутності великих обсягів промислового виробництва) та ще й з близьким розташуванням кордону з країнами, що значно розвиненіші за Україну, понад двадцять останніх років спостерігається тенденція до переміщення значної кількості робочої сили у формі нелегальної трудової міграції.

Нелегальна праця без належного оформлення, незалежно від місця (країни) її здійснення, має негативні наслідки для майбутнього соціального та пенсійного забезпечення працюючих, адже період такої роботи не зараховується до стажу, який разом із заробітною платою необхідний при розрахунку соціальних та пенсійних виплат.

Для офіційно неоформлених працівників нашого краю, іншої альтернативи, ніж вимагати від роботодавців офіційного працевлаштування та декларування заробітної плати, не нижче за мінімальну, та, відповідно, сплати єдиного внеску з неї, – немає. Для заробітчан - гідне пенсійне забезпечення можливе за рахунок добровільної участі  в системі загальнообов'язкового соціального страхування.

Крім того, в області налічується понад 176 тисяч членів особистих селянських господарств, які за рахунок, знову ж таки, добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають змогу набути статусу застрахованих осіб.

З метою набуття страхового стажу, закликаємо заробітчан, які повертаються додому, та членів особистих селянських господарств області, укласти договір добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування для забезпечення гідної старості.

 

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях
 

29.02.2016   Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях повідомляє

Де отримувати виплату пенсії - у банку, чи на пошті?

                                                              

Коли настає час оформляти пенсію, актуально перед людиною постає питання: „Де отримувати виплату пенсії - у банку, чи на пошті?”.

Щороку все більше буковинців обирають обслуговування у фінансових установах. Так, станом на 01.02.2016 року пенсію в банках одержують майже 102 тисячі пенсіонерів краю, або 45,6% від загальної їх кількості.

Необхідно зауважити, що послуга „пенсія через банк” менше користується попитом у сільській місцевості, де банківська система розвинена недостатньо. Впливає на вибір ще і „радянський синдром”, адже тим, кому за 70 важко змінювати звички, а черга за виплатою у поштовому відділенні ними зазвичай сприймається більше позитивно, ніж негативно – є можливість „вийти в люди”, поспілкуватися, обмінятися останніми новинами. Інша справа „молоді” пенсіонери, їх співпраця з банками  - природний процес. Їм  без проблем замінити зарплатну картку на пенсійну, а працюючим пенсіонерам зовсім не важко одержати ще одну додатково.

Варто звернути увагу, така послуга вигідна всім сторонам: Пенсійному фонду, банкам і, власне, пенсіонерам. Беручи до уваги, що фінансування пенсійних виплат через поточні рахунки банків відбувається безкоштовно, Фонд заощаджує значну суму коштів. Так, розрахункова економія по області за 2015 рік становить 23,8 млн. грн.

Вигоди для пенсіонерів найбільш очевидні – це і зручність, і простота в обслуговуванні.

Потрібно зазначити, що виплата пенсій через банківські установи регулюється Порядком, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 1596 від 30.08.1999 року. Щороку на конкурсній основі затверджується список банків, уповноважених обслуговувати поточні рахунки пенсіонерів і отримувачів допомоги. На даний час в області такі повноваження мають більше 20 банків. Отже зі списку банків пенсіонер самостійно може обрати фінансову установу, беручи до уваги умови обслуговування й зручне місце розташування.

Між банком і клієнтом укладається договір. За бажанням клієнта (пенсіонера) банк видає пластикову картку, який є найзручнішим варіантом.

Пенсіонер може зняти гроші у найближчому банкоматі. Маючи картку не потрібно оформляти довіреність. Знаючи PIN – код, зняти кошти у банкоматі зможе будь – який член родини.

Одержувачі пенсій  через банки мають ще одну незаперечну перевагу. Якщо пенсіонер, виплата якому проводиться через поштове відділення, з якихось причин не отримав пенсію - не був вдома та не зміг прийти за виплатою до 25 числа на пошту, то невиплачені кошти він зможе отримати лише у наступному місяці. На відміну від „поштових”, „банківські” ж гроші залишаються доступними у будь – який момент після надходження їх на рахунок (картку).

Звертаємо увагу, що відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. Більше того, на кошти, які зберігаються на рахунках пенсіонерів, банк нараховує відсотки у порядку і розмірах, зазначених у договорі. За пенсіонером зберігається право у будь – який час відмовитися від послуг одного банку на користь іншого або ж перейти на обслуговування у відділення пошти.

При виборі банку потрібно завжди дізнаватися про умови обслуговування. Під час відкриття пенсійного рахунку треба поцікавитися, чи обмежує банк рух коштів на рахунку (чи можна, окрім пенсій, класти на рахунок інші кошти), які відсотки нараховуються на залишок коштів і на яких умовах.

Для одержання виплати у банку необхідно написати відповідну заяву до Пенсійного фонду, у якій зазначити дані банку. Можна, як варіант, заяву залишити у відділенні банку, а працівники фінустанови передадуть її до Фонду.

Фінансова установа цікава ще й тим, що тут можна не тільки зберегти, але і примножити „копійку”. Що вже й казати про працюючих пенсіонерів.

Фінансові установи пропонують різні заохочувальні програми. Деякі банки надають можливість людині похилого віку забрати гроші достроково на пільгових умовах. Пропонують   літнім вкладникам  безкоштовне оформлення заповіту на депозитний рахунок, бонуси під час розрахунку банківською карткою у торгівельній мережі. Громадяни, що вийшли на пенсію, можуть сплачувати комунальні  послуги без комісії. Деякі банки пропонують „своїм” пенсіонерам відкрити кредитні лінії та інші спеціальні пропозиції.

 Таким чином, є всі передумови вигідної співпраці між пенсіонером і банківською установою. Але право вибору щодо способу виплати пенсії завжди залишається за пенсіонером.

 

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях
 

29.02.2016   Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях повідомляє

Чернівецькі працедавці перерахували до казни більше 60 млн. грн.

 

Як повідомила начальник відділу адміністрування єдиного соціального внеску ДПІ у м. Чернівцях Валентина Трищук: «платниками єдиного соціального внеску в Чернівцях упродовж першого місяця цього року перераховано до бюджету 60,8 млн. грн.»

«Та, на жаль, не усі працедавці своєчасно розраховуються із бюджетом. З початку року за порушення термінів сплати було застосовано 260 штрафних санкцій на суму 156,5 тис. грн.», - розповіла фахівець.

Валентина Миколаївна пояснила, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом №2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону №2464).

Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня із розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина десята вищезазначеної статті). Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

«Іноді платники потрапляють до лав боржників випадково, - або перераховують кошти не на ті рахунки, або не вказують (вказують неправильно) реєстраційний номер облікової картки, іноді й з вини банку. Трапляється, що одне «загублене» платіжне доручення стає причиною недоплат, що тягнеться із місяця у місяць. Таким платникам варто взяти собі за правило час від часу звірятись щодо стану розрахунків до бюджету. Це можна зробити, або за телефоном: 54-20-71, або особисто у Центрі обслуговування платників за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А, каб.№119-120», - підсумувала посадовець.